Časté otázky zákazníkov

Pri našom predaji sa stretávame s mnohými dotazmi zákazníkov. Snažili sme sa vybrať najčastejšie, aby sme Vám uľahčili rozhodovanie pri nakupovaní.

Ako správne vybrať veľkosť obojku?

Pri každom obojku máme tabuľku veľkostí. Najlepšie je zmerať obojok krajčírskym metrom, pričom ideálna dĺžka (aby sa pes nevyvliekal, ale ani neškrtil) je taká, aby medzi meter a krk psa vošli vaše dva prsty.

Okrúhle obojky a vodítka sú pomerne tenké - nepretrhnú sa?

Nie každý obojok má vo vnútri nylonové lanko, ktoré je dostatočne pevné nato, aby udržalo Vášho psa v danej váhovej kategórii.

Ako správne vybrať šírku vodítka?

Vodítka sú rôznych šírok. Ideálna šírka vodítka pre veľkosť a váhu vášho psíka, by sa  mala približovať šírke obojku pre ňho určeného. Čiže odporúčame zmerať obvod krku psa, pozrieť v danej veľkostnej tabuľke šírku obojku a vybrať vodítko podobnej šírky, maximálne o číslo užšie. 

 
Čo v prípade, že nie je skladom vhodná veľkostná a farebná kombinácia obojku a vodítka?

Obojky priebežne doobjednávame. Snažíme sa, aby výpadky veľkostí a farieb boli minimálne. Ak sa tak náhodou stane - v priebehu mesiaca tovar doplníme.

 
Nepreležia sa rýchlo ležadlá?

Ležadlá sú šité tak, aby sa nehromadila buničina po stranách. Väčšina väčších ležadiel nami ponúkaných má systém vnútorných valcov, ktoré nedovolia buničine meniť miesto a tým tvar ležadla.

 
Nebudú kryštály v kolekci Brilliance vypadávať?
 
Kryštály sú osadené na plastových pásikoch (na niektorých modeloch všitých vo vnútri). Tento spôsob osadenia kryštáľov minimalizuje vypadávanie.

 
Ako správne vybrať veľkosť pelechu?

Ideálna veľkosť pelechu je taká, aby si v ňom psík vedel pohodlne ľahnúť na bok s vystretými nohami. Je teda potrebné zmerať celkovú výšku (nie v kohútiku) a dĺžku psa (od nosa po zadok) a budete vedieť potrebný minimálny rozmer. Každý druh pelechu má osobitnú veľkostnú tabuľku uvedenú pri konkrétnom výrobku.

Ako správne zmerať psa?

Pri každom oblečení máme uvedenú tabuľku veľkostí s nákresom, kde merať. Najlepšie je zmerať psa krajčírskym metrom. Správna veľkosť oblečenia psa je veľmi dôležitá pre jeho funčnosť  a pre pohodlie psa (napr. príliš veľké oblečenie bude psíkovi odstávať a podfukovať).